Kultūros kelias

Apie simbolius

Portfelis

Alfonso Keliuočio - mokytojo ir poeto - kelyje ištikimas palydovas buvo portfelis. Visur Alfonsą galėjai pamatyti su neišskiriamu mokytojo ir poeto atributu - odiniu, rudos spalvos portfeliu. Tai buvo Alfonso atpažinimo ženklas - pamokoje, renginyje, skaitykloje. Moksleivių sąsiuvinių, vadovėlių, poezijos juodraščių ir užrašų dėtuvė.

Kava

Kava – Juozo Keliuočio gyvenimo eliksyras. Gurmaniškas skonis, išlavintas jaunystėje studijų Paryžiuje metu, atliepė supratimą, kad kava gali būti puiki bendravimo priemonė, dalis vakarietiškos kultūros Lietuvoje. Kokybiškos kavos puodelis derėjo Keliuočio laisvos, nestandartinio mąstymo bei elgsenos asmenybės įvaizdžiui. Keliuotis labai mėgo kavą, buvo vaišingas, tačiau sunkiausiais jo gyvenimo etapais kavos puodelis buvo didžiulė prabanga.

Skrybėlė

Jonas Mekas yra tapatinamas su skrybėle, kuri jau senai tapo jo atpažinimo ženklu. Menininkas turėjo ir nešiojo nemažai skrybėlių. Legenda byloja, kad vieną kartą, eidamas Niujorko gatve, jis pamatė vėjo blaškomą skrybėlę ir ją pasiėmė. Nuo to karto šis galvos apdangalas tapo jo mėgstamiausiu. Viena iš J. Meko skrybėlių yra saugoma Jono ir Adolfo Mekų palikimo studijų centre.

Katinas

Adolfas Mekas ir jo žmona Pola Chapelle, gyvendami Amerikoje, namuose laikė nemažai kačių. Šiuos naminius gyvūnus menininkai labai mylėjo. Kaip pamena jų sūnus Sean, vienu metu namuose gyveno 9 katės. P. Chapelle jaunystėje kūrė trumpametražius filmus apie kates, o šie naminiai padarėliai labai dažnai tiek Polos, tiek Adolfo buvo piešiami laiškuose, kuriuos jie rašė į Semeniškius Adolfo mamai ir artimiesiems.

Geltona rožė

Juozas Miltinis mėgo geltonas rožes. Jo aplankyti ateinantys – buvę mokiniai, bičiuliai dailininkai, jo talento gerbėjai – būtinai atsinešdavo geltoną rožę. Kodėl J. Miltinis pasirinko tokios spalvos rožę, galime tik spėlioti. Galbūt dėl to, kad tai išminties, saulės spalva, kai kas svarsto, kad geltona – viena iš Popiežiaus vėliavos spalvų, o gal tiesiog anuomet tai buvo retos spalvos gėlė, kurios tekdavo ilgokai ieškoti.